Často kladené otázky (F.A.Q.)

Pro koho je camp určen?

Camp je určen pro studenty středních škol z Českého Těšína a žáky 9. tříd od 14 let. Jste-li mladší a přece byste měli zájem se zúčastnit tohoto pobytu, kontaktujte nás prosím. Pokud bude volná kapacita, rádi Vás uvítáme.

Jak dlouho se již tyto campy pořádají?

Tyto tábory mají již dlouholetou tradici a každý rok jich proběhne zhruba 20 na různých místech po celé ČR. Klub mladých FILADELFIA spolupořádá English Camp již od roku 1997.

Proč záleží na tom, z kterého jsem města?

Po pobytové části se English Sport Camp přesouvá do Českého Těšína, ve kterém probíhá program s americkými studenty další 3 dny. Mimoto je program Klubu mladých Filadelfia celoroční a účastníci se tedy mohou během roku účastnit různých besed, výletů aj.

Během příměstské části programu je možné ubytovat americké studenty ve Vašich rodinách. Pro ně je to bližší seznámení s kulturou, pro Vás zase příležitost pro další konverzaci. Pokud byste měli zájem ubytovat nějaké americké studenty, kontaktujte, prosím, organizátory.

Pokud nejste z Č. Těšína, dáme Vám vědět, kde se koná English Camp nejblíže Vašeho města nebo si to můžete zjisti na stránkách http://www.englishcampy.cz/ .

Mohu dostat potvrzení (fakturu) pro svého zaměstnavatele?

Mnozí soukromí, ale především státní zaměstnavatelé přispávají na prázdninové pobyty dětí svých zaměstnanců. Pokud tedy máte tuto možnost, vystavíme vám potvrzení (fakturu) pro vašeho zaměstnavatele. Kontaktujte prosím naši účetní na ucetni@filadelfia.cz, 731 494 665

Měl(a) bych zájem vyučovat angličtinu na vašem campu, je to možné?

Máme již stálou skupinu dobrovolníků, kteří se podílejí na organizaci campu a proto Vám nemůžeme nabídnout tuto možnost.

Proč je camp tak levný v porovnání s ostatními nabízenými kurzy?

Nejedná se o klasickou komerční akci, na které je nejdůležitější zisk. Američtí studenti si cestu do České republiky i všechny ostatní náklady hradí ze svého a proto Vám můžeme nabídnout cenu, která je výhodná. Stejně tak neplatíte ani pobyt českého organizačního týmu.

Snažíme se cenu campu, co nejvíce zpřístupnit, proto máme i příměstskou část, kde vaří přátelé našeho klubu a jsme rádi, když účastníci ubytují americké studenty a pohostí je 1× obědem a a 3× snídaní.

Jak probíhá příměstská část campu?

Pobytová část končí páteční snídaní, kdy se účastníci sbalí. Žel dopravu zpátky do Č. Těšína nezajišťujeme. V rámci této části si mohou účastníci vzít svého lektora či amerického kamaráda domů a seznámit ho s českým prostředím a kulturou. Budoucí výměnný pobyt ve Spojených státech není vyloučen. Oběd probíhá v rodinách, případně i s hosty z USA. Program pokračuje v pátek odpoledne v budově KMF a jsou zajištěny večeře i obědy v sobotu a neděli. Snídaně probíhají v rodinách. Camp je ukončen v neděli večer.

Proč je přesto cena campu tak vysoká s ohledem na dobu pobytu?

Cena kempu se zdá být na první pohled vysoká, nicméně zváží-li se podmínky, ve kterých stráví účastníci tento pobyt, je cena nastavena na nejnižší možné částce. Je nutné přihlédnout k faktům, že jsou účastníci ubytováni v moderním hotelu, kde je pečlivě dbáno na čistotu a hygienu. Cena v sobě dále zahrnuje extra plnou penzi (snídaně formou švédských stolů, oběd, večeře, druhá večeře), studijní materiály, sportovní potřeby a sportoviště.

Storno poplatky